החיטה.

לא על הלחם לבדו…

אנו במאפיה, נהנים לחדש, להרחיב ולהגדיל את ההיצע ללקוחותינו, גם כאשר הוא רחב במיוחד; בין אם מדובר בסוגי לחם חדשים ונועזים, כיכרות מורכבים בהשראה מתרבויות אוכל אחרות, עוגיות ועוגות אתניות ומאפים עדתיים – השאיפה שלנו היא להציב רף גבוה, כדי שכל הבאים בשערינו יוכלו לא רק להנות ולמצוא תמיד את מבוקשם, אלא לגלות ולמצוא גוונים, מרקמים וטעמים שלא הכירו קודם.

לכן, כאשר אתם מגיעים לאחת מהמאפיות שלנו, הקפידו להתייעץ עם אחד מאנשי הלחם שלנו, ובדקו כיצד אתם יכולים להעשיר הן ההיצע הקולינרי העומד לרשותכם, בבית, עם המשפחה או עם החברים, ואיך העולם המדהים של אפשרויות אפייה מרחבי העולם נגלה לעיניכם.

אל תהססו גם לבקר בפינת המתכונים והוראות ההכנה, בבלוג שלנו, שם יועצי הלחם מעלים אפשרויות מקסימות וטעימות במיוחד ליומיום, לחגים ולאירועים מיוחדים.

וכמובן, אתם תמיד מוזמנים לשלוח לנו בקשות או הצעות נוספות.

מסורת.אהבה. הערכה.

אפייה עבורנו מתחילה הרחק בעבר, ומשתמרת קדימה לעד. 

שורשיה של מאפיית החיטה, נעוצים עמוק בתוך קציר חיטה ואיסוף תבואות, לפני 165 שנים. בתוך הקהילה המקומית, במאפיה קטנה וצנועה, עשויה לבנים ואפופת ריחות של כיכרות לחם עבור הפועלים היוצאים בבוקר לעבודתם והאמהות המשכימות קום עבור הילדים, החלה המסורת רבת השנים.

מאז, אנו נאמנים למסורת זו, ומקפידים לבטא את תהליכי ההכנה העתיקים והנפלאים בכל אחד מהמוצרים היוצאים תחת ידינו; הלחמים המגוונים והטעימים, העוגיות בעבודת יד, והמאפים עשירי הטעם והצבע, כולם מבטאים את הכבוד הרב למקום ממנו הגענו, והכל בחיוך ובאהבה, עבורכם.